Заняття любительського університету «Народознавство»

Заняття любительського університету «Народознавство»

06 липня.2017 року в Народному домі с.Микитинці відбулося заняття любительського університету «Народознавство». Тема заходу – «Свято Івана Купала».

Розпочалося заняття плетінням віночків, якими учасники заходу заквітчали свої голівки. Керівник університету, директор Народного дому Анна Кузнєцова розповіла присутнім про давні витоки цього народного свята, яке святкують у багатьох країнах світу: наші предки вшановували Купайлу 20-22 червня у час літнього сонцевороту, тоді, коли небесне світило приходило до зеніту, тобто було у найвищій точці над землею, виявляло свою чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та людини. З прийняттям християнства давнє народне свято Купайла в результаті християнського нашарування почало називатися святом Івана Купала, поєднавши вшанування Івана Хрестителя,  найбільшого святого після Діви Марії. І святкують його тепер 7 липня, саме у день народження цього святого.

До розповіді Анни Василівни долучилася Наталія Бутюк, зав.сектором Народного дому. Вона розповіла про традиційні забави купальського свята, купальські пісні, прикмети та ворожіння. Учасники заходу заворожено слухали розповіді старших і, очевидно, подумки переносилися у той чарівний, незвіданий ще ними, світ купальської ночі.

А потім всі вийшли з приміщення Народного дому і пішли в місце, де колись протікала через Микитинці річка Млинівка. Були часи, коли вона була повноводою і саме на її берегах наші пращури проводили свої купальські   святкування. Нажаль, тепер  річка Млинівка живе хіба у спогадах старожилів, так як і річка Почайна, в якій охрещували киян. Але маємо надію, що цей невеличкий клаптик землі залишиться незабудований, не осучаснений новітніми «архітектурними формами», а збережений в тому первозданному вигляді, як було колись.

Адже саме в цьому місці ми можемо проводити свято Івана Купала – в оточенні дерев, без асфальтового покриття, відчувши себе на мить в єдності з природою і всесвітом- такими як створив нас Всевишній.

c. Микитинці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Follow by Email