Знай наших – Скрипник Надія Василівна

Знай наших – Скрипник Надія Василівна

Скрипник Н. В. 2016

У переддень великого християнського свята Віри, Надії, Любові і матері їх Софії вітаємо нашу відому землячку талановитого лікаря, науковця, доктора медичних наук, професора Скрипник Надію Василівну із почесним званням “Заслужений лікар України”.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 241/2018 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України».

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, соціально-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм присвоєно почесне звання ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ Скрипник Надії Василівні завідувачу кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету, доктору медичних наук,  професору.

Скрипник Н. В. народилась 14 липня 1959 року, м. Караганда, Казахстан, українка. Закінчила Івано-Франківський медичний інститут у 1982 році, спеціальність – лікувальна справа.

Після закінчення Івано-Франківського медичного інституту в період з 1982 по 2002 роки працювала лікарем у практичній охороні здоров’я. Свою професійну діяльність починала у Волинській обласній клінічній лікарні на посаді терапевта з 1982 по 1984 роки. У 1984 році повертається на Івано-Франківщину та працює дільничним терапевтом Стриганецької номерної лікарні, з 1985 по 1990 роки – лікарем-ендокринологом Тисменицького району Івано-Франківської області, з 1990 по 1993 роки – ургентним ендокринологом Івано-Франківської міської клінічної лікарні, а з 1993 року по 2002 рік – лікарем-ординатором ендокринологічного відділення Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

З 1998 року має вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності „ендокринологія”.
Працюючи практичним лікарем, у 1997 році захистила кандидатську дисертацію, присвячену особливостям лікування хворих на цукровий діабет похилого віку. З 1998 по 2002 роки Скрипник Н. В. роботу в практичній охороні здоров’я суміщає з викладацькою роботою на посаді асистента кафедри ендокринології Івано-Франківського державного медичного університету. З 2002 року переходить на основну роботу в Івано-Франківський державний медичний університет асистентом цієї ж кафедри, а з 2003 року призначена на посаду доцента. У грудні 2004 року їй присвоєно вчене звання «доцента». У 2010 році захистила докторську дисертацію на тему «Роль йодного дефіциту і гіпотиреозу в розвитку метаболічного синдрому у хворих на цукровий діабет 2 типу». У травні 2011 року, згідно рішення конкурсної комісії університету, її призначено на посаду професора кафедри ендокринології. З вересня 2014 року і по теперішній час Скрипник Надія Василівна завідує кафедрою ендокринології.

Вона є автором 4-х винаходів, які стосуються удосконалення, як діагностики, так і лікування хворих з ендокринною патологією. У коло наукових, лікувально-діагностичних проблем, що вирішуються на одній із провідних в Україні кафедр ендокринології входить: впровадження нових методів діагностики та лікування хворих на цукровий діабет, метаболічний синдром, захворювання щитоподібної залози. Клінічними базами кафедри, яку очолює Скрипник Н. В. є обласна клінічна лікарня, обласна дитяча клінічна лікарня, клініка Івано-Франківського національного медичного університету, Державна установа «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Івано-Франківській області». Лікувально-діагностична робота полягає в обходах хворих у базовому ендокринологічному відділенні, щоденний оглядах важкохворих, консультації у поліклінічному відділенні обласної клінічної лікарні, Університетській клініці Івано-Франківського національного медичного університету, лікувально-профілактичних закладах міста та області, проведення консиліумів. Своєю працею професор активно та безпосередньо впливає на показники ефективності лікувально-діагностичного процесу базових відділень. Лише за 2014-2018 роки нею проконсультовано понад 9 тисяч пацієнтів.

З 2015 року Надія Василівна працює за сумісництвом в Лікувально-діагностичному центрі Святого Луки Івано-Франківського Архієпархіального Управління Української Греко-Католицької Церкви.

За участю професора Скрипник Н. В. впроваджуються в практику закладів охорони здоров’я нові лікувальні та діагностичні методики з найновіших досягнень сучасної медичної науки. Скрипник Н. В. на базі кафедри ендокринології читає лекції на передатестаційних циклах та циклах тематичного удосконалення з ендокринології для лікарів області.

Скрипник Н. В. підготувала 1 кандидата медичних наук, під її керівництвом виконуються ще 1 дисертації. Професор Скрипник Надія Василівна є автором 176 наукових праць, в тому числі 15 публікацій в іноземних фахових журналах, співавтор національного підручника «Ендокринологія» (2016) за редакцією професора П. М. Боднара, виданого з грифом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України, 4 навчальних посібників для лікарів, студентів вищих навчальних закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитацій, автор 2 монографій, присвяченої метаболічному синдрому та йодному дефіциту на Прикарпатті. Дослідник багатьох міжнародних багатоцентрових програм з вивчення нових лікарських препаратів. Неодноразово брала участь та виступала на вітчизняних, міжнародних (США, Великобританія, Франція, Італія, Німеччина, Австрія, Туреччина, Швеція, Іспанія, Канада) конференціях, симпозіумах, конгресах.

Скрипник Надія Василівна з 2014 року є головою осередку Асоціації ендокринологів Івано-Франківської області, членом Європейської Асоціації з вивчення цукрового діабету, членом Правління та Президії Асоціації ендокринологів України, членом Українського лікарського товариства, членом постійної експертної групи департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації з питань, які стосуються ендокринології. Професор Скрипник Н. В. користується авторитетом серед співробітників університету, медичної громадськості міста, області, лікарів-ендокринологів України. Чуйна і доброзичлива до співробітників, колег, пацієнтів.

Скрипник Надія Василівна нагороджена у 2011 та 2012 роках почесними грамотами Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради за активну наукову діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток освіти на Прикарпатті, високий професіоналізм; подякою та грамотами міського голови м. Івано-Франківська (2008, 2009 роки) за активну роботу в громадсько-політичному житті міста; грамотою громадської організації «Жіноча громада» (2009 рік); грамотами та медаллю Української Греко-Католицької Церкви (2003, 2009, 2010 роки) за значний внесок у навчання та виховання студентів, збереження здоров’я мешканців Прикарпаття.

c. Микитинці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Follow by Email