УВАГА! ПТАШИНИЙ ГРИП ПО СУСІДСТВУ З УКРАЇНОЮ

УВАГА! ПТАШИНИЙ ГРИП ПО СУСІДСТВУ З УКРАЇНОЮ

Згідно офіційної інформації Європейського Союзу, на території Польщі, Угорщини, Румунії та Словацької Республіки зареєстровані випадки захворювання на висопатогенний грип птиці.

Вище перераховані держави є по кордону сусідами України.
Грип птиці – це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої птиці до здорової та закінчується 100 % загибеллю.

Хвороба швидко поширюється територією, особливо там, де є міграційні шляхи дикої перелітної птиці та можливість контакту її з домашньою птицею. До захворювання сприйнятливі усі види птиці.

Грип птиці – не лікується.
Важливо знати громадянам особистих селянських господарств!

Щоб вберегти свою птицю та птицю своїх сусідів, потрібно обмежити вигул домашньої птиці щоб уникнути контакту з дикою перелітною (лебеді, гуси, качки) та синантропною (голуби, ворони, горобці та інші) птицею особливо на території районів, через які проходить міграційний шлях дикої перелітної птиці (Рогатинський, Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Городенківський, Снятинський), та території районів, де наявні великі водойми, що може бути місцем перепочинку перелітної птиці в момент міграції.

Важливо знати власникам птахівничих господарств!
Щоб не допустити занесення захворювання на територію господарства, необхідно в період міграції дикої перелітної птиці посилити ветеринарно-санітарні заходи відповідно до «Ветеринарно-санітарних правил для птахівничих господарств і вимог до їх проектування». Корми зберігати у закритих приміщення (бункерах), щоб уникнути контакту його з іншою птицею.

Якщо у Вас захворіла чи загинула птиця або Ви виявили загибель дикої перелітної птиці на водоймах – НЕГАЙНО повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує дану територію, та/або  Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за телефоном (0342) 51-13-89.

ЦЕ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКЕ ДУЖЕ ШВИДКО ПЕРЕДАЄТЬСЯ ВІД ХВОРОЇ ДО ЗДОРОВОЇ ПТИЦІ ТА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ 100% ЗАГИБЕЛЛЮ. ДО ХВОРОБИ СПРИЯТЛИВІ УСІ ВИДИ ПТИЦІ.

КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ ХАРАКТЕРИЗУЄТЬСЯ ПОЧОРНІННЯМ ГРЕБЕНЯ ТА СЕРЕЖОК, ЗАГАЛЬНИМ ПРИГНІЧЕННЯМ, НАБРЯКАМИ, УРАЖЕННЯМ ДИХАЛЬНИХ ОРГАНІВ (ХРИПКИМ ДИХАННЯМ) ТА ШЛУНКОВОКИШКОВОГО ТРАКТУ (ДІАРЕЯ).
ЗБУДНИК ЗАХВОРЮВАННЯ Є ВІРУС, ЯКИЙ МАЄ УНІКАЛЬНУ ЗДАТНІСТЬ ЗМІНЮВАТИ СВОЮ СТРУКТУРУ.

ДЖЕРЕЛО ІНФЕКЦІЇ ПЕРЕНОСНИКАМИ ХВОРОБИ Є ДИКІ ТА СИНАНТРОПНІ ПТАХИ, ОСОБЛИВО ВОДОПЛАВНА.
ЛІКУВАННЯ ПТАШИНИЙ ГРИП ПТИЦІ НЕ ЛІКУЄТЬСЯ.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ВБЕРЕГТИ СВОЮ ПТИЦЮ ТА ПТИЦЮ СВОЇХ СУСІДІВ ПОТРІБНО ОБМЕЖИТИ ВИГУЛ ДОМАШНЬОЇ ПТИЦІ ЩОБ УНИКНУТИ КОНТАКТУ З ДИКОЮ ПЕРЕЛІТНОЮ ТА СИНАНТРОПНОЮ ПТИЦЕЮ (ГОЛУБИ, ВОРОНИ, ГОРОБЦІ ТА ІНШІ)

ОСОБЛИВО НА ТЕРИТОРІЇ РАЙОНІВ, ЧЕРЕЗ ЯКІ ПРОХОДИТЬ МІГРАЦІЙНИЙ ШЛЯХ ДИКОЇ ПЕРЕЛІТНОЇ ПТИЦІ (РОГАТИНСЬКИЙ,ГАЛИЦЬКИЙ, ТИСМЕНИЦЬКИЙ, ТЛУМАЦЬКИЙ, ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ,СНЯТИНСЬКИЙ).

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ !

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ
В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
(0342) 51-13-89

c. Микитинці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Follow by Email