Прапор села Микитинці

Прапор с. Микитинці затверджений рішенням 13 сесії шостого демократичного скликання Микитинецької сільської ради від 05.04.2012 року.

Квадратне полотнище, що складається з двох горизонтальних смуг – жовтої і зеленої (співвідношення їхніх ширин рівне 3:1) та синього трикутника. 

На синьому полі зображення Микити.

Синій

-- символ вірності, довір'я і безконечності, як безконечними бачиться морська далечінь і небесна глибина. Він настільки серйозний, що аж холодний. Його серйозна холодність зближується з Божественою Істиною, яка вічна і непорушна. Як і голубий, він символізує Святі Небеса, людську праведність і чисту духовну відданість людини своєму Творцю і Судді, Владиці Небес і Світу.... Його стихія - вода, котра не тільки сама синя, але й змикається із синім небом...В ньому - і фарби моря, і прохолода землі. То його стихії - і вода, і земля. Його сторона світу - Захід, бо там Сонце перестає бути спекотним; пора року - осінь, бо саме вона припиняє «ненависну» червону спеку; пора доби - вечір, коли синьо-сиві тумани вистуджують нагріту протягом дня землю; а напрям - назад, до неквапливого спокою...

Жовтий

- символ тепла, радощів і поваги. Це - колір золота і стиглого колоса, через які він уособлює Сонячне світло. Він - колір Божественної величі та слави, тому в жовтих або золотих ризах правлять Службу Божу не тільки по неділях, але й в дні, приурочені пророкам, апостолам і великим святим. Це - колір Сонця і золота, як застиглого сонячного променя. Присутність на прапорі села синього та жовтого кольорів символізують належність Микитинців до Української держави.

Зелений

- символ природи і молодості; він – «міст» між двома протилежними кольорами веселкового спектру -гарячим червоним і холодним синім. А тому виступає кольором надії на злагоду, мир і спокій.Однак його перебування на межі протилежних кольорів свідчить також і про його недовершеність, недозрілість. Але це  вже плюси та мінуси молодості. Сам він - це синтез жовтого і блакитного, через які на ньому сходяться червоний і синій. Через це саме в зелених ризах правлять Службу священики на честь праведників, котрі здійснили подвиги в ім'я Господа, віри і церкви, а також на Вербну Неділю і на Трійцю.... Зеленим кольором, як поєднанням жовтого і блакитного, стверджується, що людська вірність і відданість Богу (жовтий колір) підносить людину до Небес (блакитний колір), що приносить в її душу спокій (зелений колір).Він - колір «компромісний», тобто колір злагоди між «червоним» теплом та «синім» холодом. Зелений колір опановує широкий простір між спекотним Півднем та прохолодним Заходом, а в часі - від весни до осені, коли поступається жовто-золотим барвам осіннього листя...

Сам він – це синтез жовтого і блакитного, через які на ньому сходяться червоний і синій. Через це саме в зелених ризах правлять Службу священики на честь праведників, котрі здійснили подвиги в ім’я Господа, віри і церкви, а також на Вербну Неділю і на Трійцю….

Зеленим кольором, як поєднанням жовтого і блакитного, стверджується, що людська вірність і відданість Богу (жовтий колір) підносить людину до Небес (блакитний колір), що приносить в її душу спокій (зелений колір).Він – колір «компромісний», тобто колір злагоди між «червоним» теплом та «синім» холодом.

Зелений колір опановує широкий простір між спекотним Півднем та прохолодним Заходом, а в часі – від весни до осені, коли поступається жовто-золотим барвам осіннього листя…

Смуги білого кольору, що з’єднуються, символізують річки села: Млинівку, яка ділила Микитинці майже навпіл, Бистрицю – Надвірнянську, з якої брала початок Млинівка.

Follow by Email